Gıda Perakendesinde Streç Paketleme ve Ambalajlama

Üretici firmaların, ürün görselliği, raf ömrü uzatma, markalaşma ve lojistik noktalarında farklılaşma ve verimlilik yaratan konularındandır paketleme ve ambalajlama.
Perakende satış raflarında yer alacak, taze gıda olarak geçen tüm ürünler için farklı paketleme çözümleri mevcuttur. Bunlardan, yatırım, işletme ve sarf malzeme olarak en düşük maliyetlisi olan paketleme türü ise streç paketlemedir. Kırmızı et, tavuk, balık, hazır gıda, sebze ve meyvelerin paketlenmesi için sunulan çözümler, Gruppo Fabbri firmasının Elixa ® ve A Serisi ekipmanları ile mümkündür.

Streç paketleme, gıdaya uygunluk, görsellik kalitesi, mukavemet gibi açılardan, yüksek hassasiyete sahip filmler kullanmayı gerektirir. İster taze olsun, ister donuk, ürünleri dış etkilerden ve etkenlerden koruma özelliğine sahiptir.

Streç paketleme ile ilgili, hem film hem de makine üreticisi yegane firma olan Gruppo Fabbri, ‘paketleme Çözümleri Sunan’ bir firma olarak,  başarılarını 10 yıldır Türkiye Distribütörü olan Üçge Elektronik A.Ş. partnerliği ile gerçekleştirmektedir. Özellikle Beyaz Et sektörünün lider firmalarında ön plana çıkan bu başarı, hem müşterilerin, hem de sektörün gelişmesine katkılar sunmaktadır.

Üretim kapasitesine ve ürün çeşidine bağlı olarak tercih edilmesi gereken Elixa ® ve A Serisi paketleme makineleri tam otomatiktir ve eşsiz 4 yönlü paketleme teknolojisine sahiptir. Bu teknoloji, kullanıcının tek rulo film ile farklı ebatlardaki tabaklara sahip ürünleri, görsellik, tasarruf, esneklik ve kolay kullanım avantajları sunarak paketlemesine olanak tanır.

Gıda perakendesi kullanımına yönelik eşsiz avantajlar sunan

Elixa ® ve A Serisi paketleme cihaz modellerini incelemek için tıklayın.

Streç Paketleme ve Film Özellikleri

​Streç filmler, genişlik, uzunluk ve kalınlık ölçülerine göre değerlenen; ürün görselliğini ön plana çıkartan parlaklık, şeffaflık ve ürünü koruma özelliği de sunan mukavemetine göre, farklı katma değerlere sahip sarf malzemelerdendir. Baskılı olabilmesi, üretici firmaların markalaşması; ürünlerin benzersiz kılınması adına önemli bir özelliktir. Sadece paketleme sağlayan bir sarf malzeme değildir streç film.

Ürüne kattığı katma değerin önemi yüksektir.

Kalitesiyle;

Üretimdeki makine duruşlarını azaltır,
Ürün görselliği ve albenisini arttırır,
Hafızalı film özelliği, ürün üzerine yapılan baskılar sonrası oluşabilecek, film çökme görüntü bozukluğunu giderir,
Donuk ürünlerin lojistiğinden kaynaklı, ambalaj deformasyonlarını önler,

Anti-fog özelliğiyle,

Damlacık/buhar oluşumunu önler,

Gıdaya direkt temas edebilme özelliğiyle,

Sağlığa zarar teşkil etmez…

Streç film özelliklerini incelemek için tıklayın.