Üçge Elektronik Teknolojiyi Zirveye Taşıdı

ÜÇGE ve GPD-Gıda Perakendecileri Derneği işbirliği ile geçtiğimiz yıl GPD-Ortak Gelişim Kongresi’nde ilk kez hayata geçirilen ve büyük ilgi gören ‘Gelişim Market’in bu yılki konseptinde sektörünün öncü firması ÜÇGE Elektronik,  perakendenin yeni nesil teknolojilerini perakendenin en büyük zirvesinde buluşturdu.

1994 yılından bu yana “100% doğru ürün, %100 doğru çözüm” misyonuyla perakende ve gıda sektörüne makine ve sistem tedariki yapan ÜÇGE Elektronik A.Ş., temsilciliğini yürüttüğü diğer markalarla beraber, en son teknoloji ürünlerini GPD-Ortak Gelişim Kongresi’nde perakende sektörünün beğenisine sundu.

ÜÇGE Elektronik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hayri Tuncer, ÜÇGE Elektronik olarak gıda üretimi ve perakende çözümlerinde müşterilerin beklentilerine cevap verecek dünyada en ileri teknoloji ne ise ÜÇGE Elektronik olarak takip ettiklerini ve Türkiye perakende sektörünün hizmetine sunduklarını belirtti. Tuncer, perakende endüstrisi otomasyonu alanında dünya lideri konumunda olan ve inovasyona dayalı gelişmiş teknolojileri ile sektörün yeni standartlarını belirleyen ürünleri, Türkiye perakende sektörüne çözüm üretme yolunda birlikte ilerlediklerini de belirtti.

Perakende alanında,  günümüz ve geleceğin trendleri ile ilgili çözümlerin sunumunu yapan ÜÇGE Elektronik A.Ş., yönetim, izlenebilirlik, maliyet iyileştirme, müşteri deneyimi ve sürdürülebilirlik konularında öne çıkan ürünlerin tanıtımını yaptı.

“Maliyetleri düşüren, performansı iyileştiren, fiyat farklarına son veren, sürdürülebilir gelecek için verimli kaynak kullanımı sağlayan sistemlerle perakendenin çözüm ortağıyız”

ÜÇGE Elektronik A.Ş. Endüstriyel Ürün & Proje Müdürü Ali Emin Eskiçırak da ürünler hakkında verdiği bilgide “Speed ID özelliği sayesinde, personelin gün içerisindeki satış aktiviteleri ve müşteri ile olan ilgisi izlenebilir ve yönetilebilir sonuçlar üretilecek veriler elde edilebilir. Akıllı terazilerle çalışacak personelin uzaktan eğitimleri yapılabilir, personel ürün numarasını ezberlemek ve teraziye girmek zorunda kalmadan Hi-Touch özelliği ile ürünü yanlışlık yapmadan terazide çağırır, tartar ve etiketler. Terazilerle haberleşebilen elektronik etiketlerde, fiyat farklılıkları nedeniyle oluşabilecek müşteri memnuniyetsizlikleri ve alışverişten vazgeçme maliyetleri sıfırlanır. Linerless Etiket kullanımıyla, aynı etiket rulosunda iki kata kadar etiket kapasitesi sayesinde daha az duraklama sağlar; termal kafaya zarar veren boya etkisinden arınmış etiket özelliğiyle uzun ömürlü baskı sağlanır; uzun içerikli ürünler için uzun, kısa içerikli ürünler için kısa etiket basmaya yarayan, otomatik etiket boyutlandırma sayesinde, farklı etiket stoklarına ve stok maliyetlerine son verir, kağıt sarfiyatını azaltır. Dahası, müşteriye satın almış olduğu üründen pişirebileceği yemeklerle ilgili tarifi de Linerless etiket sayesinde, fiş veya etiket değiştirmeden, aynı etikete çıktı alarak müşteriye vermek mümkün olur. Self servis teraziler sayesinde, operatör maliyetleri düşürülür. Bu iki ayrı uygulama ile de ayrı bir müşteri deneyimi sağlanmış olur. Elektronik Raf Etiketi, fiyat değişimleri sırasında yaşanacak karışıklıklara, sarf malzeme ve personel meşguliyetinden kaynaklı maliyetlere son vermektedir. Hızlı ve doğru fiyat değişimi ile etiket fiyatlarının kolay yönetimi söz konusudur. Elektronik etiket ve terazi kombinasyonu ile, rafta ayrı, terazide ayrı, kasada ayrı fiyat kargaşasına son vermektedir. Aynı zamanda sürdürülebilir ve daha yaşanabilir bir dünya için, kaynakların verimli kullanımını sağlayan ve kağıt sarfiyatına son veren bir sistemdir” dedi.

0 cevaplar

Cevap ver

Yorum bölümünden
Görüşünüzü bildirebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir